Kettlebell Fehérvár IUKL Európa BajnokságKöszönjük a szurkolást! A Kettlebell Fehérvár Girjasport csapata nagyon szép eredményt ért el Gdynia-ban megrendezésre került IUKL Európa Bajnokságon.

Bódis-Szabó Katinka az első magyar girjás sportolónő aki Európa bajnoki aranyérmet szerzett! 16 kg-al szakítás versenyszámban indult 177 db ismétléssel első helyezést ért el.
A bajnokságon további két érem is született. Podolai Katalin, 12 kg girjával szakítás számban, 204 ismétléssel ezüst érmes lett. Kerekes Ferenc, Biathlon számban indult 24kg-os súllyal, 204 ponttal második lett kategóriájában, ezzel szintén ezüstérmet szerzett. Szabó György ötödik helyen végzett a fehérvári csapatból, egyéni rekorddal.

AZ IUKL Európa bajnokság videóin versenyzőinket az alábbi linkeken nézhetitek meg:
Kerekes Ferenc és Szabó György lökés
Podollai Katalin szakítás
Bódis-Szabó Katinka szakítás
Kerekes Ferenc és Szabó György szakítás

Ezekkel a kiváló eredményekkel zárta a Kettlebell Fehérvár csapata az Európa Bajnokságot. Gratulálunk minden sportolónak!